تاریخچه مسترکارت

شرکت خدمات مالی آمریکایی و چندملیتی است، که مقر اصلی آن؛ در شهر نیویورک، ایالات متحده آمریکا قرار دارد.

تاریخچه شرکت مسترکارت

ریشه‌های تاسیس شرکت مسترکارت با شکل‌گیری کارت‌های اعتباری با برند مسترکارت به ابتدای دهه ۱۹۶۰ بازمی‌گردد و نخستین صادرکننده کارت‌های اعتباری مسترکارت، بانک یونایتد کالیفرنیا ( که این بانک بعدها توسط ولز فارگو خریداری شد) و همچنین بانک ملی کروکر (که این بانک نیز بعدها توسط ولز فارگو خریداری شد) بودند.
بانک ولز فارگو و بانک کالیفرنیا بعدها توسط یونیون بانک کالیفرنیا خریداری شدند.
در سال ۱۹۶۶ توسط ۴ بانک مذکور، که در کالیفرنیا مستقر بودند انجمنی تحت عنوان انجمن کارت بین ‌بانکی (Inter bank Card Association) شکل گرفت.
پس از پیوستن بانک مارین میدلند مستقر در نیویورک، به این انجمن، نام آن به مستر شارژ (Master Charge) تغییر پیدا کرد.
در سال ۱۹۶۸ شبکه مسترکارت فعالیت‌های بین‌المللی خود را با امضای اتحادنامه با شبکه اروپایی یوروکارت آغاز نمود.
در سال ۱۹۶۹ سیتی ‌بانک نیز به این انجمن پیوست و شبکه گسترده کارت‌های خود بنام به (Everything Card) را در شبکه مستر شارژ ادغام نمود. در سال۱۹۷۲ شبکه بریتانیایی اکسس که در بریتانیا مستقر بود، به شبکه مسترشارژ پیوست.
در سال ۱۹۷۹ بطور رسمی نام مستر شارژ به مسترکارت تغییر پیدا کرد. در ۱۹۹۰ مسترکارت، شبکه اکسس کارت که گسترده‌ترین شبکه کارت‌های یکپارچه بریتانیا بشمار می‌آمد را خریداری و در خود ادغام کرد.
در سال ۲۰۰۲ مسترکارت اقدام به خریداری یوروپِی اینترنشنال (Euro Pay International) نمود، که یکی از دو شبکه گسترده کارت‌های اعتباری اروپا بشمار می‌آمد.
سپس در سال ۲۰۱۰ بزرگترین شبکه پرداخت بریتانیا به نام دیتاکش(Data Cash) را تصاحب نمود. این شرکت در سال ۲۰۱۲ شبکه خود را باز هم توسعه داد و بخش خاورمیانه خود را راه‌اندازی کرد.
سال ۲۰۱۴ با خریداری شرکت پین‌پوینت(Pin Point)، به بازار پرداخت‌های استرالیا نیز وارد شد. امروزه در بیش از ۲۱۰ کشور جهان، می‌توان از خدمات مسترکارت استفاده نمود.
هم اکنون نیز سایت هایی وجود دارند که با روشهای غیرقانونی و نا امن برای ایرانیان مسترکارت صادر می کنند ولی فقط « شرکت مستر کارت ایران » به صورت قانونی می تواند این کارت را صادر کند.

 

 logo.aspx  

کليه حقوق اين سايت متعلق به شرکت ویژن کارت ایرانیان می‌باشد.