شرایط و ضوابط

کارت صادر شده توسط شرکت مشاوره‌ سرمایه‌گذاری ویژن کارت ایرانیان، مطابق با شرایط و ضوابط زیر می‌باشد؛
لذا با خرید و استفاده از کارت‌های ویژن‌کارت‌ایرانیان شما با شرایط و ضوابط زیر موافق هستید:

ماده ۱ – تعاریف و اصطلاحات

به غیر از اصطلاحاتی که معنی آن‌ها واضح هستند، اصطلاحات زیر برابر با این تعاریف است:

حساب: اشاره به هر یک از حساب‌های ایجاد شده توسط شرکت، جهت اتصال به کارت مربوطه دارد و قابل شناسایی با شماره حساب کارت مسافرتی الکترونیک است.

شرکت: به معنای شرکت مشاوره‌ سرمایه‌گذاری ویژن‌کارت‌ایرانیان است.

دارنده‌ کارت: به معنای شخصی است که در سایت ویژن‌کارت‌ایرانیان به عنوان صاحب کارت ثبت شده است.

تاریخ انقضا: به معنای تاریخ انقضای چاپ شده بر روی کارت است.

تبدیل ارز: به معنای هر تراکنشی است که با واحد پولی به غیر از واحد پولی پایه‌ ویزا یا مسترکارت انجام شود.

تراکنش: به معنای معامله‌ کالا یا خرید کالا و یا خدمات و یا گرفتن پول از دستگاه خودپرداز که به ‌وسیله‌ کارت انجام شود.

ماده ۲ – ویژگی‌های اصلی ویزا و مسترکارت

۱-۲ ویزا و مسترکارت، قابل بارگیری (شارژ شدن) به واحد پول پایه است (ارز خارجی پس از تبدیل شدن به واحد پول پایه در مرکز تبدیل ارز ویژن‌کارت‌ایرانیان، توسط شرکت فروشنده قابل شارژ شدن می‌باشد)

۲-۲ سرمایه‌ موجود در حساب کارت توسط وسایل الکترونیکی، نوار مغناطیسی، روش‌های نوری و شیوه‌های دیگر در کارت دبیت ذخیره نمی‌شود. بلکه پول و سرمایه‌، در حساب مربوطه ذخیره خواهد شد و تحت هیچ شرایطی، سرمایه ‌حساب‌ها، عنوان سپرده را نزد شرکت نخواهد داشت. اما در کارت پری‌پید، دارنده کارت میزان ارز مورد نظر خود را به صورت شارژ شده در کارت و صرفاً توسط شرکت ویژن کارت ایرانیان در اختیار خواهد داشت.

۳-۲ گزارش مفقود شدن کارت‌های اعتباری: در صورت گم شد

۱-۲ ویزا و مسترکارت، قابل بارگیری (شارژ شدن) به واحد پول پایه است (ارز خارجی پس از تبدیل شدن به واحد پول پایه در مرکز تبدیل ارز ویژن‌کارت‌ایرانیان، توسط شرکت فروشنده قابل شارژ شدن می‌باشد)

۲-۲ سرمایه‌ موجود در حساب کارت توسط وسایل الکترونیکی، نوار مغناطیسی، روش‌های نوری و شیوه‌های دیگر در کارت دبیت ذخیره نمی‌شود. بلکه پول و سرمایه‌، در حساب مربوطه ذخیره خواهد شد و تحت هیچ شرایطی، سرمایه ‌حساب‌ها، عنوان سپرده را نزد شرکت نخواهد داشت. اما در کارت پری‌پید، دارنده کارت میزان ارز مورد نظر خود را به صورت شارژ شده در کارت و صرفا توسط شرکت ویژن کارت ایرانیان در اختیار خواهد داشت.

۳-۲ گزارش مفقود شدن کارت‌های اعتباری: در صورت گم شدن و یا سرقت کارت، دارنده‌ کارت باید در اسرع وقت این موضوع را به مرکز خدمات مشتریان (CRM) گزارش دهد.

در زمان گزارش مفقودی، مسئول مرکز خدمات مشتریان، اطلاعات شخصی دارنده کارت را شناسایی می‌کند. در صورت موفق بودن گزارش، پول موجود در حساب بلوکه می‌شود.

پس از موفق بودن گزارش مفقودی، دارنده‌ کارت می‌تواند برای صدور دوباره کارت، در ساعات کاری به نمایندگی‌های تعیین شده مراجعه کند (برای حصول اطمینان و امنیت دارندگان کارت، آخرین اطلاعات نمایندگی‌ها در سایت مرکزی ویژن‌کارت ایرانیان موجود است).

مسئول مرکز خدمات مشتریان، اطلاعات شناسایی دارنده‌ کارت را بررسی می‌کند. در صورتی‌که دارنده کارت نتواند از مرحله‌ شناسایی عبور کند و یا مدارک معتبر برای شناسایی را تامین نماید، شرکت این حق را خواهد داشت تا صدور دوباره‌ کارت را رد کند وتا زمان ارائه مدارک شناسایی، باقیمانده‌ حساب کارت مسترد نخواهد شد.

۴-۲ پس از صدور مجدد کارت اعتباری جدید، باقیمانده‌ پول، از کارت مفقود شده به حساب جدید منتقل خواهد شد.

گزارش مفقودی و صدور دوباره‌کارت جدید، هزینه‌های مربوطه را به همراه خواهد داشت.

۵-۲ قوانین و ضوابط کارت‌های اعتباری از نظر استفاده‌ غیر مجاز و اختلاس، مانند پول نقد می‌باشد. در صورت ارتکاب هرگونه تخلف به هر نحوی، حساب شخص مسدود شده و باقیمانده حساب نیز مسترد نخواهد شد.

<لطفاً برای دریافت اطلاعات بیشتر به ماده‌ ۵ مراجعه کنید>

ماده ۳ – چگونگی استفاده از ویزا و مسترکارت

۱-۳ جهت صدور ویزا و مسترکارت، متقاضی آن، ابتدا می‌بایست اطلاعات شخصی دقیق و صحیح خود را برای طی مراحل بعدی، در سایت شرکت ثبت نماید.

در صورت عدم ثبت اطلاعات شخصی دقیق در سایت، شرکت از ارائه خدمات، معذور خواهد بود.

شرکت هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال خطرات و یا زیان‌های ناشی از عدم موفقیت در ثبت نام دارنده کارت و یا اطلاعات نادرست آن نخواهد داشت.

۲-۳ ویزا و مسترکارت تنها در پایانه‌های خرید و دستگاه‌های خودپرداز با قابلیت پذیرش ویزا و مسترکارت و نیز سایر پایانه‌هایی که پذیرنده این کارتها هستند، جهت تراکنش‌های مجاز از نظر شرکت قابل استفاده خواهد بود.

تراکنش‌های با ارز خارجی، تحت تأثیر نرخ تبدیل ارز خواهد بود. لطفاً برای دریافت اطلاعات بیشتر به ماده‌ ۵ مراجعه کنید.

۳-۳ در زمان تراکنش، ‌مقدار وجه تراکنش و هزینه‌های مربوط به آن بلافاصله از موجودی دارنده‌ کارت بلوکه می‌شود.

<هنگامی که اجازه‌ تراکنش داده شد، نمی‌توان آن را لغو کرد!!!>

۴-۳ در برخی از مراکز خرید(مثل هتل‌ها و رستوران‌ها) ممکن است مقدار اضافی به عنوان انعام از حساب شما کسر شود. در صورت داشتن هر گونه شک و تردید در مورد این‌گونه موارد، لطفاً مستقیماً با آن مراکز خرید ارتباط برقرار کنید.

۵-۳ تا ۹۰ روز پیش از تاریخ انقضای کارت و ۳۰ روز پس از انقضا، ‌دارنده‌ کارت می‌تواند با ارائه مدارک شناسایی و ورود رمزعبور، در نمایندگیًها و عاملیتًهای مجاز تعیین شده، کارت خود را با کارت جدید جایگزین کند.

در صورت عدم ارايه مدارک معتبر توسط دارنده‌ کارت و یا عدم ورود رمز صحیح و یا انجام جایگزینی کارت پس ازاتمام تاریخ انقضاء، شرکت این حق را دارد که درخواست جایگزینی کارت را رد کرده و موجودی حساب را مسترد نکند.

پس از جایگزینی موفق، باقیمانده‌ پول از حساب اصلی به کارت جدید منتقل خواهد شد. در صورت تعویض کارت پیش از تاریخ انقضا، شرکت هزینه‌ خدمات مبنی بر جایگزینی کارت زودتر از موعد را دریافت خواهد کرد. لطفاً برای دریافت اطلاعات بیشتر به ماده ‌۵ مراجعه کنید.

۶-۳ در صورتی که دارنده‌ کارت تأیید کند که دیگر تمایل به ادامه استفاده از کارت ندارد، می‌تواند حساب کارت را با مراجعه به نمایندگی‌های تعیین شده و ارائه‌ کارت شناسایی، نقد کند. شرکت این حق را دارد که هزینه‌های مربوط به این کارت و یا سایر کارت‌های تحت عنوان این شخص را از این پول کم کند. لطفاً برای دریافت اطلاعات بیشتر به ماده ‌۵ مراجعه کنید.

در صورت عدم ارائه مدارک و اطلاعات معتبر توسط دارنده‌ کارت، شرکت این حق را خواهد داشت که درخواست دارنده کارت جهت استرداد پول را رد کند و باقی‌مانده‌ پول را به حساب کارت مسترد نکند.

۷-۳ دارنده‌ کارت، مسئول تمام تراکنش‌های انجام شده توسط آن خواهد بود. دارنده‌ کارت حق استفاده و یا تلاش برای استفاده‌ ضمنی و یا صریح و یا اجازه به شخص ثالث برای وارد شدن به سایت‌های غیرمجاز و یا قمار و یا خرید کالا از این وب سایت‌ها و هر گونه فعالیت غیرقانونی را ندارد.

۸-۳ دارنده‌ کارت تحت قوانین و مقررات مربوط به کارت در شرکت و کشورهایی است که کارت در آن خریداری یا استفاده شده است.(شامل تمام قوانین قابل اجرا در نظارت بر مبادله ارز خارجی)

در صورت نقض مقررات فوق توسط دارنده‌ کارت، در صورت اثبات این‌که دارنده‌ کارت مشغول به انجام هر گونه فعالیت جنایی و یا مرتبط با آن و یا فعالیت‌های ضد اجتماعی با اشخاص و یا سازمان‌ها باشد، شرکت با توجه به اختیارات و صلاحدید خود این حق را دارد تا کارت را تعلیق و یا باطل کند و به قرارداد پایان دهد.

۹-۳ دارنده‌ کارت باید وارد سایت شرکت شود و تراکنش خود را تایید کند. اگر دارنده‌ کارت بفهمد که تراکنش انجام شده توسط کارت مورد تأیید و با اجازه‌ او نبوده است، باید مرکز خدمات مشتریان را در مدت ۶۰ روز از زمان تراکنش مطلع سازد. در صورت تأخیر، فرض بر این خواهد بود که دارنده‌ کارت، تراکنش را تأیید کرده و عواقب قانونی آن بر عهده‌ وی خواهد بود.

۱۰-۳ از این کارت‌ها فعلاً نمی‌توان برای انتقال پول استفاده کرد.

ماده ۴ – چگونه از امنیت کارت و رمز عبور اطمینان حاصل کنیم

۱-۴ دارنده‌ کارت باید در اسرع وقت نام خود را در پشت کارت و رسید کارت وارد و امضا کند. اطلاعات پس از امضا شدن غیرقابل انتقال می‌شود و باید این اطلاعات و امضا ثبت شده با اطلاعات و امضای ثبت شده یکسان باشند. در غیر این صورت شرکت این حق را دارد که کارت را باطل کند.

۲-۴ دارنده کارت موظف است کلیه اقدامات مناسب و امنیتی و عملی برای حفظ امنیت کارت و محرمانه بودن رمز عبور آن و دیگر اطلاعات امنیتی مربوطه را رعایت کند؛ در غیر این‌صورت هر گونه عواقبی به عهده دارنده کارت می‌باشد.

۳-۴ دارنده‌ کارت نباید به هیچ شخص دیگری اجازه‌ استفاده از کارت، ‌رمز عبور و اطلاعات امنیتی‌اش را بدهد.

۴-۴ دارنده‌ کارت نباید رمز عبور و اطلاعات امنیتی را بر روی کارت بنویسد.

۵-۴ در صورت سه بار ورود اشتباه رمز عبور در یک تراکنش، ‌حساب مربوط به کارت بلوکه می‌شود. ‌در صورت بروز چنین مشکلی دارنده‌ کارت باید با مرکز خدمات مشتریان تماس بگیرد تا کارت مجدداً فعال شود. راه‌اندازی مجدد کارت الکترونیک ۲۴ الی ۷۲ ساعت طول می‌کشد.

۶-۴ در صورت هر گونه شک درباره‌ اختلاس یا استفاده برای اهداف نامناسب و یا کشف رمز عبور و دیگر اطلاعات امنیتی توسط افراد دیگر، ‌دارنده‌ کارت باید در اسرع وقت وارد سایت شده و حساب خود را بلوکه کند و یا با مرکز خدمات مشتریان تماس بگیرد تا حسابش بلوکه شود.

پس از پیدا شدن کارت، دارنده کارت پس از ورود به سایت می‌تواند کارتش را راه اندازی مجدد کند و یا با مرکز خدمات مشتریان تماس بگیرد. در این صورت پس از بررسی اطلاعات شناسایی دارنده کارت و تأیید آن توسط مسئول قسمت مشتریان، کارت مجدداً راه‌اندازی می‌شود و می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد.

۷-۴ در صورتی‌که شرکت از دارنده‌ کارت درخواست کند تا اطلاعات و جزئیات کارت مفقود شده، دزدیده شده و یا کارتی که مورد استفاده‌ نامناسب قرار گرفته است را به صورت نوشته تایید کند، ‌ و یا به شرکت و دولت در بازرسی کمک کند، ‌دارنده‌ کارت مؤظف است همکاری نماید.

۸-۴ دارنده‌ کارت مسئول تراکنش‌های غیرمجاز انجام شده توسط کارت است.

برخی از موارد غیرمجاز عبارتند از:

الف: انجام قراردادهای جعلی و نادرست توسط دارنده‌‌کارت.

ب : عدم استفاده از کارت تحت ضوابط و شرایط آورده شده در این قرارداد.

پ: عدم گزارش دارنده‌ کارت پس از اطلاع از مفقود شدن، ‌دزدیده شدن و یا استفاده‌‌ نامناسب از کارت.

ت: عدم اقدام مناسب از سوی دارنده‌ کارت برای اطمینان از امنیت کارت.

ماده ۵ – هزینه‌ها و محدودیت‌های معامله

۵ برای اطلاع از هزینه ها و قوانین میتوانید به بخش سوالات متداول مراجعه و یا با شرکت تماس حاصل فرمایید.

ماده ۶ – ارتباط بین دارنده‌ کارت و فروشگاه های پذیرنده کارت

۱-۶ شرکت در قبال عدم پذیرش کارت توسط مراکز خرید مسئولیتی نخواهد داشت.

۲-۶ در صورت به وجودآمدن هرگونه اختلافی در رابطه با تراکنش انجام شده بین دارنده‌ کارت ومراکز خرید، دارنده‌کارت مستقیماً باید با مراکز خرید مربوطه ارتباط برقرار کند. شرکت تحت هیچ شرایطی مسئولیتی در قبال اختلاف به وجود آمده در رابطه با تراکنش‌ها ندارد.

ماده ۷ – جمع آوری اطلاعات شخصی

۱-۷ شرکت ممکن است از طریق تلفن، ‌آدرس ایمیل، تلگرام، آدرس پستی و سایر اطلاعات تماس که توسط دارنده‌کارت ارائه شده، با وی تماس بگیرد. در صورت تغییر در نام، ‌آدرس، ‌تلفن و آدرس ایمیل و پستی، دارنده‌ کارت باید سریعا شرکت را از تغییرات با خبر سازد.

۲-۷ دارنده‌ کارت از طریق خرید و یا استفاده از کارت موافقت می‌کند که شرکت و یا ارائه کنندگان خدمات شرکت و نمایندگی‌های آن می‌توانند به اسناد خدماتی کارت تحت شرایط و ضوابط منطبق با سیاست‌های محرمانه‌ شرکت رسیدگی کنند.

۳-۷ شرکت می‌تواند اسناد دارنده کارت را برای سازمان ها و شرکت های ذیصلاح، به منظور فراهم کردن خدمات کارت اعم از، تبلیغ محصول، فعالیت‌های بهبود دهنده، تحلیل اسناد، جلوگیری از پولشویی، بازرسی‌های جنایی، سازمان‌های نظارت بر قانون و مقررات و پیشگیری از جرائم ارائه کند.

۴-۷ اطلاعات شخصی دارنده‌ کارت ممکن است به کشورهای دیگر و یا مناطقی خارج از مکان خرید ارسال شود اما شرکت و تمام ارائه کنندگان خدمات و نمایندگی‌هایش اقدامات امنیتی لازم را برای حفاظت از اطلاعات شخصی دارنده‌ کارت انجام می‌دهند.

۵-۷ دارنده‌ کارت موافقت می‌کند شرکت با دارنده‌ کارت در رابطه با دیگر محصولات مرتبط و خدمات ارائه شده توسط شرکت‌ تماس حاصل کند . در صورت عدم تمایل به دریافت چنین اطلاعاتی، دارنده‌ کارت می تواند با شرکت تماس بگیرد.

همچنین دارنده‌ کارت قبول می کند که شرکت، مجاز است اطلاعاتی در رابطه با مسائل مربوط به کارت به تلفن همراه ایشان ارسال کند.

۶-۷ دارنده‌ کارت می‌تواند طی تماس با شرکت، یک کپی از اطلاعات شخصی وی که توسط شرکت نگهداری می‌شود را منطبق با سیاست‌های حفظ حریم خصوصی و دیگر خط مشی‌های شرکت، درخواست کند.

۷-۷ به منظور همکاری و بهبود کیفیت خدمات شرکت، تماس‌های تلفنی به شرکت ضبط و نظارت می‌شوند. در صورت استفاده از چنین خدماتی، دارنده‌ کارت با ضبط و یا نظارت برتماس موافق است.

ماده ۸ – اطلاعیه‌ها و اصلاحیه‌ها

۱-۸ شرکت می‌تواند به تشخیص خود، هرکدام از شرایط و ضوابط را با قابلیت اعمال فوری تغییر دهد و آن را از طریق سایت شرکت یا دیگر راه‌هایی که از نظر شرکت مناسب هستند منتشر کند. تغییرات اعلام شده در مورد هزینه‌ها، بدهی‌ها و تعهدات دارنده‌ کارت تا ۳۰ روز پس از انتشار آن اعمال نخواهد شد. این بند شامل تغییرات فراتر از کنترل شرکت نمی‌شود.

۲-۸ شرکت ممکن است بعضا آخرین اطلاعات مرتبط با کارت، شامل هرگونه اطلاعاتی که می‌بایست تحت این شرایط و ضوابط اجرا شود را از طریق سایت شرکت منتشر کند.

ماده ۹ – شرایط سلب مسئولیت

۱-۹ شرکت هیچ‌گونه تعهدی در قبال گم شدن و یا آسیب به کارت ندارد، مگر هنگامی‌ که به علت سهل انگاری و یا از روی عمد از طرف شرکت انجام شده باشد.

۲-۹ شرکت هیچ‌گونه مالکیتی بر روی هیچ یک از دستگاه‌های خودپرداز و یا پایانه‌های فروش ندارد و همچنین آن‌ها را اداره نمی‌کند، ‌بنابراین شرکت هیچ گونه تعهدی در برابرعدم پذیرش کارت ویا اختلال در دستگاه‌‌های خودپرداز و پایانه‌های فروش نخواهد داشت.

ماده ۱۰ – قوانین و حوزه قضایی

۱-۱۰ این شرایط و ضوابط تحت نظارت و تفسیر قوانین شرکت می‌باشند و دارنده‌ کارت به صورت غیر قابل فسخ تحت کنترل تمامی قوانین حوزه‌ قضایی شرکت خواهد بود.

ماده ۱۱ – موارد متفرقه

۱-۱۱ در صورتیکه قسمتی از این شرایط و ضوابط غیرقانونی، بی اعتبار و یا غیر قابل اجرا شوند، ‌بقیه قوانین تحت تاثیرآن قرار نمی گیرند.

۲-۱۱ در صورت عدم اقدام مناسب، تعویق در کارکرد و یا به کاربستن حقوقی که تحت شرایط و ضوابط این قرارداد هستند، نباید به نظر برسد که شرکت از این حقوق چشم پوشی کرده است . عملکرد ناقص و یا بخشی از این حقوق موجب خدشه دار شدن باقی حقوق مرتبط با آن و یا سایر حقوق نمی‌شود.