سوالات متداول درباره کارت های اعتباری

در این بخش ویژن کارت ایرانیان سعی دارد تا تمامی سوالاتی که برای شما پیش می آید را پاسخ دهد.

پس از ثبت نام چه مدت زمان طول میکشد تا مشتری کارت را دریافت کند؟

هفت تا ده روز طول میکشد تا کارت به‌دست مشتری برسد.

چگونه میتوانیم پول به حساب کارتمان واریز کنیم؟ چه مدت طول میکشد تا به حسابمان واریز شود؟ چقدر کارمزد تعلق میگردد؟

متقاضیان میتوانند از طریق شرکت ویژن کارت ایرانیان و از کلیه صرافی های کل کشور(که در لیست تحریم ها نباشد)  وجه  ارزی خود را به حسابشان واریز نمایند. ۱هفته کاری طول میکشد تا پول به حسابتان واریز شود. بابت هزینه کارمزد  انتقال پول از ایران(شارژ کارت) ۲٫۵درصد برای دلار و ۳٫۵ درصد برای یورو کارمزد دریافت می شود، ضمن اینکه هزینه های دیگری که عموما صرافی ها بین ۳۰ تا ۱۰۰ دلار/یورو جهت انتقال پول دریافت میکنند، از این طریق از مشتری اخذ نخواهد شد.

آیا میتوان در کلیه کشورها از این کارتها استفاده کرد؟

بله. در استفاده از این کارتها هیچ محدودیتی وجود ندارد و در تمامی کشورهایی که ویزا یا مسترکارت درآن کشور سرویس دارد قابل استفاده است و از کلیه دستگاههای POS ، ATM و درگاههای اینترنتی میتوان خرید کرد.

آیا میتوان به هر کشوری پول واریز کرد؟

خیر. تحت هیچ عنوان مشتریان نمیتوانند وجه  یا پولی را به هیچ حساب بانکی خارج از کشورانتقال دهند ولی در استفاده از حساب میتوان سپرده خود را به تمام کشورهای عضو سوئیفت نمود. (نکته: متقاضی میتواند از هر کشوری پول دریافت کند)  –    تمام مشتریان هیچ محدودیتی در خرید از دستگاههای POS،ATM و درگاههای اینترنتی ندارد، بجز محدودیتهایی که بانک‌های مرکزی خارجی جهت استفاده دارندگان کارت‌ها پیش‌بینی می‌نماید.   

آیا میتوان از هر کشور و بانک خارج از ایران، وجه به حساب واریز کرد؟ چقدر کارمزد تعلق میگیرد؟

 بله. میتوان از هر کشوری واز هر بانکی با ارائه اطلاعات SWIFT  و شماره حساب و یا شماره کارت درج شده، وجه به کارت واریز کرد. (در حال حاضر در بانک‌های ایران قابل استفاده نیست)

آیا این کارتها اینترنت بانک دارد؟ چگونه میتوان از این خدمات بهرمند شد؟

بله. تمامی حسابها دارای اینترنت بانک هستند. به این صورت که هر مشتری میبایست هنگام ثبت نام یک شماره ایرانسل یا رایتل (غیر همراه اول) ارائه نماید تا برای بار اول از طریق SMS، یک رمز یکبار مصرف ارسال شود، پس از آن میتوان نام کاربری و رمز مخصوص به خود را تعیین کرد (این عمل فقط یکبار صورت میگیرد و از دفعات بعد مشتری میتواند با وارد کردن نام کاربری و رمز وارد سایت شود).

نکته: هزینه اینترنت بانک و پیامک دریافتی به صورت ماهانه از حساب مشتری کسر میشود.

اگر کارت یا حساب بانکی به هر نحوی مسدود شود، چه باید کرد؟

 تمام مشتریان در صورت بروز مشکل (غیر از تحریمهای بین المللی و امور غیرقانونی و پول شویی) که از طریق کارت یا حساب بانکی صورت میگیرد باید به شرکت ویژن کارت ایرانیان مراجعه نمایند و یا از طریق تلفن، تماس حاصل نمایند.

آیا با این کارت‌ها میشود از گوگل استور خرید انجام داد؟

بله. با این کارت‌ها میشود به راحتی از این فروشگاه خرید نمایید.

Billing Address این کارت‌ها چه باید باشد؟

این کارت‌ها BILLING ADDRESS  FREE هستند که میتوان هر آدرس معتبر و یا آدرس یکی از شعب بانک را وارد نمود.

آیا هزینه پرداختی کارت با شارژ هست یا خیر؟

خیر، هزینه پرداختی فقط جهت صدور کارت و پشتیبانی مربوطه بوده و شارژ کردن به صورت جداگانه و حداقل میزان واریزی آن ۱۰۰ دلار/یورو میباشد(کل وجه قابل برداشت است).

سقف شارژ تا چه میزان است؟

بر اساس قوانین بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، سقف واریز ماهانه ۱۰٫۰۰۰ دلار/یورو برای شارژهر کارت در داخل ایران تعیین شده، اما بر اساس قوانین بین المللی برای حسابهای مشتریان این محدودیت وجود ندارد.

در صورت مفقودی کارت به کجا باید مراجعه کرد؟

 فورا با شرکت تماس گرفته و موضوع را در میان بگذارید تا کارت مفقود شده را بلاک کرده و اقدامات لازم جهت صدور مجدد کارت  برای شما صورت پذیرد؛ یا از طریق پنل اینترنتی و یا شماره پشت کارت این اطلاعات را با کارت هلدر در میان بگذارید.

آیا کارت‌ها فقط به صورت ارز دلاری صادر میشود؟

خیر، بنا به انتخاب مشتری میتواند یورویی و یا دلاری باشد.

آیا میتوان از این کارت‌ها برای کرایه خودرو در خارج از کشور استفاده نمود؟

بله، البته بعضی از شرکت‌ها به دلیل امکان تصادف و جرایم رانندگی تنها برای دارندگان کردیت کارت این امکان را فراهم می‌سازند، بنابراین بنا به شرکت اجاره دهنده در هر کشور، شرایط متفاوت است اما در حالت عادی این امکان وجود دارد(این قابلیت برای بعضی از کارت‌ها وجود داشته که جهت اطلاع از آن میتوان به سایت ویزا و مسترکارت مراجعه نمود).

آیا در داخل ایران میتوان از کارت پول دریافت کرد؟

بله، هم از طریق شرکت ویژن کارت ایرانیان و هم از طریق صرافی های مجاز داخل ایران میتوان پول از حساب برداشت کرد با کسر کارمزد.