اطلاعات مفید:

خدمات Europ Assistance

برای دارندگان کارت پوشش‌های زیر را فراهم می‌کند:

 • پوشش هزینه‌های پزشکی در صورت بروز بیماری ها و یا هرگونه حادثه ایی که بطور ناگهانی خارج از کشور برای دارنده کارت رخ دهد.
 • پوشش هزینه های دارو ،بستری و انتقال بیمار که توسط دکتر، تجویز شده باشد.
 • پوشش هزینه‌های تحمیل شده پس از تمدید اقامت برای حداکثر ۱۰ روز در صورت تجویز پزشک
 • پوشش هزینه های برگشت شخص همراه بیمه شده ( هزینه بلیط)
 • پوشش هزینه سفر برای افراد زیر ۱۴ سال به کشور مبدا در صورت بروزط حادثه
 • ارائه پوشش بیمه برای گرفتن ویزای شنگن
یورو اسیستنس
Europ Assistance
راهنمای خرید امن از فروشگاه های اینترنتی خارجی

افرادی که متقاضی خرید کالا یا محصول از عرضه کنندگان جهانی هستند به یکی از روش ‌های زیر می‌توانند اقدام کنند:

 1. سفر به کشور عرضه کننده کالا و تهیه آن
 2. تقاضا از یک دوست یا آشنا مقیم در کشور خارجی جهت خرید کالا
 3. خرید مستقیم از سایت خارجی با استفاده از مستر کارت بین المللی
 4. سپردن مراحل خرید به یک کارگذار

پیشنهاد شرکت ویژن کارت ایرانیان ، خرید از سایت خارجی  با استفاده از مستر کارت پریپید است و چنانچه قصد خرید  به روش پیشنهادی را دارید، توجه به مطالب زیر می‌تواند مفید باشد:

شناسایی سایت معتبر برای خرید

همانطور که در خرید‌های حضوری ، سعی بر شناسایی مکان‌های معتبر برای خرید است، در خرید‌های اینترنتی نیز باید سایت‌های معتبر را شناسایی کرد. فروشگاه‌های اینترنتی که حداقل یک شعبه فیزیکی دارند امن‌تر به نظر می‌رسند هرچند که برخی از فروشگاه‌ها ، با توجه به ماهیت محصولاتی که عرضه می‌کنند فقط به صورت مجازی و اینترنتی فعال هستند.لازم است در شناسایی سایت معتبر توجه داشته باشید که :

-با توجه به شرایط فعلی کشور توصیه می‌شود از روش های غیر قانونی اقدام به خرید نفرمایید، زیرا در صورت بروز هرگونه مشکل اعم از عدم تحویل کالا یا وجود نقص در کالا ،…. امکان پیگیری سفارش وجود ندارد.

-از سایت هایی خرید انجام دهید که گواهیSSL  دارند و برچسب هایی مانند BBBonline seal, Trust commerce  ,Verisign در قسمت پایین سایت آورده شده است.( وجود این گواهی در وب سایت نشان دهنده تراکنش مالی امن است)

-به کیفیت سایتی که قصد خرید از آن را دارید توجه نمایید، مواردی مانند روش‌های پشتیبانی برای پرداخت ، وجود بخش Forum ، پرسش و پاسخ ، بخش مقالات ، امکان دسترسی به سیاست حمایت از مشتری از جمله عواملی است که کیفیت سایت و سطح مشتری مداری را نشان می دهد. هرچه این موارد برجسته‌تر باشد سایت حرفه‌ایی‌تر و برای خرید امن‌تر است.

-به ظاهر سایت توجه کنید ؛ وجود اطلاعات کافی در سایت ، طراحی سایت و شفافیت در فرایند خرید ، وجود تلفن ثابت از عواملی است که نشان می‌دهد شما می توانید به سایت اعتماد کنید.

-هنگام خرید از سایت‌هایی مانند Amazon, Ebay که در آنها کالا صرفا توسط شرکت فروخته نمی‌شود و افراد عضو شده می‌توانند کالاهای خود را برای فروش معرفی نمایند، حتما درباره فروشنده کالا به اطمینان رسیده و سپس خرید را انجام دهید.

-خرید از سایت های معروف و شناخته شده که پیشوند  URL در بار آدرس آنها HTTPS  است نشان می دهد گواهی SSL  را داشته و معتبر هستند.

-شرایط و ویژگی‌های محصولی که قصد خرید آن رادارید به طور کامل بررسی نموده  و اطلاعات کافی مانند سازنده کالا ، شماره مدل و … را داشته باشید تا بتوانید نمونه اصلی و تقلبی را از هم تشخیص دهید.

-به حفظ اطلاعات کارت خود حساس باشید و آن را در ازای خرید و دریافت جدیدترین اسباب بازی‌ها ، کارت هدیه رایگان اجاره یک محل برای تعطیلات و… در اختیار سایت‌ها و افرادی که نمی شناسید قرار ندهید.

-سیاست حفظ اسرار را حتما در سایت مطالعه نمایید و اگر نتوانستید آن را پیدا و یا مفهومش را درک کنید ، پیشنهاد می‌شود انجام معاملات تجاری خود را در جای دیگری جست وجو کنید.

-بی شک مجهز ترین فروشگاه‌های بین المللی آمریکایی هستند اما فرشگاه‌های اینترنتی شرق آسیا در چین و هنگ کنگ مانند وی بریدال(Vbridal )، تاینی(Tiny Deal) ، گیر بست(Gaer Best) ، Bany Good ، یا فروشگاه مدانیسا(Modanisa) در هلند و امارات  ، همچنین ASOS  انگلستان نیز رقبای سرسخت سایت‌های آمریکایی هستند.

-خرید از فروشگاه‌های اینترنتی کشورهای همسایه مانند ترکیه و امارات  یا خرید اجناس به صورت تکی به گونه ایی که جنبه تجاری نداشته باشد نیز از برخی فروشگاه های اروپایی مانند اسپانیا بدون درد سر خواهد بود.

-از آنجایی‌که روابط بین کشورها ، روی رویکرد گمرکی ، ارسال مرسولات و خدمات دهی تاثیر بسیاری دارد لذا کاربران ایرانی باید بدانند مساله روابط جمهوری اسلامی ایران با کشوری که قصد خرید از آن را دارند عامل بسیار مهمی بوده و ضروریست در انتخاب کشور و سایتی که قصد خرید از آن را دارند ، دقت نمایند.

فرایند پرداخت در خرید‌های اینترنتی

این نکته را باید ذکر کرد که روال خریدهای آنلاین خارجی کاملا با روال خریدهای ریالی شبکه شتاب متفاوت است در زمان پرداخت ، مستر کارت‌های بین المللی جایگزین کارت‌های شتاب داخلی می‌شوند.

-به منظور اشراف به نحوه خرید کالا ، روش‌های پرداخت ، قوانین ، محدودیت‌ها و رویه کاری ، آشنایی کاربران با زبان انگلیسی ضروریست.

-توجه داشته باشید چنانچه از کارت دوستان خود برای خرید از سایت‌های خارجی استفاده می‌کنید ، برخی از بانک‌ها با همکاری درگاه‌های واسطه پرداخت، تایید خرید را از طریق ارسال پیام کوتاه از دارنده کارت می‌گیرند، لذا در این خصوص با دارنده کارت هماهنگ باشید.

-در زمان پرداخت، وارد نمودن اطلاعاتی مانند شماره کارت، CV2 و رمز ضروریست.

سوال رایجی که معمولا مطرح می شود این است که چرا کارت در خریدهای اینترنتی کار نمی‌کند؟

برای یک خرید موفق با مسترکارت باید ۳ مورد را کنترل کنید:

 1. پذیرنده کارت، Prepaid را بپذیرد. ( برخی از سایت‌ها لزوما Credit Card را برای پرداخت‌ها قبول می‌کنند. حتما مدنظر داشته باشید که کارت‌های ما از نوع Credit Card نیستند.)
 2. پذیرنده حتما Billing Info را از شما بخواهد. (هر وبسایتی که Billing Info را از شما نخواهد قطعا خرید موفقی نخواهید داشت)
 3. سقف میزان مجاز در هربار خرید (Point of Sale) رعایت شود.

اگر این موارد رعایت شود خرید موفق خواهد بود.