شرکت ویژن کارت ایرانیان تنها مجری انحصاری کارتهای EMV در ایران

تفاوت ویزاکارت و مسترکارت

>  اطلاعات کلی در مورد کارت های ارائه شده توسط شرکت ویژن کارت ایرانیان:

 کارت‌های ارائه شده از شرکت‌های ویزا VISA و مسترکارت MasterCard هستند.

 تمامی کارت‌ها دبیت (Debit) هستند.

 – به هر مشتری یک حساب بانکی اختصاصی به نام خود همراه با کد سویفت تعلق می‌گیرد.

 روی تمامی کارت‌ها نام و نام خانوادگی بصورت برجسته حک می‌شود.

 این کارت‌ها هم دارای نوار مغناطیسی و هم چیپ-ست می‌باشند و در تمامی دستگاه‌های POS و خودپرداز کلیه کشورهای جهان می توان از آن‌ها استفاده نمود.

 امکان انجام خرید اینترنتی وجود دارد.

 امکان واریز وجه به صورت کارت به کارت (به صورت انتقال وجه از کارت شخص ثالث به کارت شخص شما) و انتقال پول به حساب با مراجعه به بانک از همه جای جهان امکان پذیر می‌باشد.

 استفاده از سرویس اس‌ام‌اس با کارمزد ۳ دلار در ماه و سرویس اینترنت بانک نیز با کارمزد ۳ دلار در ماه امکان پذیر است.

 >  در سالهای اخیر شاهد رشد نظام های پرداخت جهانی بوده ایم. شبکه هایی مانند ویزا، مسترکارت، امریکن اکسپرس، دیسکاوری، یوینیون پی و … شبکه هایی هستند که هم اکنون در جهان فعال هستند و به مشتریان، خدمات پرداخت بین المللی ارائه میکنند.

 >  تفاوت های این نظام های پرداخت در کجاست؟
در درجه اول باید بدانیم که موارد یاد شده، هیچ کدام به خودی خود، یک بانک نیستند و شبکه هایی هستند مانند شبکه شتاب که هم اکنون در ایران فعال است، اما فرق این شبکه ها با شبکه شتاب این است که به صورت جهانی کار می‌کنند و از دور افتاده ترین روستا در آفریقای جنوبی تا نیویورک؛ شما به هر کجا که پا بگذارید ممکن است خودپردازها یا پایانه های فروش ویزا  یا مسترکارت  را ببینید. بانک ها و موسسات مالی اعتباری، ابتدا توسط شبکه ویزا یا مسترکارت بازبینی شده و پس از اخذ مجوزهای لازم از این دو موسسه میتوانند ویزا کارت یا مسترکارت صادر کنند.

 >  ویزا کارت و مسترکارت هر کجای دنیا به یک شکل!
قوانین بانک عامل، قوانین بانک مرکزی بانک عامل، قوانین ویزا و مسترکارت همگی با هم تلفیق میشوند و تفاوت ها را می آفرینند. به زبان ساده تر این که ویژگی جزئی ویزا کارت و مسترکارت توسط بانک ها مشخص میشود؛ به این ترتیب که ممکن است یک بانک، ویزا یا  مسترکارت را با پایه ارزی دلار بدهد؛ اما بانک دیگری، با پایه ارزی درهم بدهد و بانک بعدی، کارت با ارز یورو. خلاصه اینکه هر بانک، استاندارد های کاری خودش را دارد.
به عنوان مثال طبقه بندی کارت ها به کلاسیک،گلد و … فقط کاربرد داخل بانکی دارد. ممکن است یک بانک به مستر کارت خودش که روزانه ۲۰۰۰ دلار سقف برداشت دارد نام «کلاسیک» بدهد و بانک دیگری به این کارت، نام مستر کارت «سفید» را بدهد. همینطور ممکن است ویزا کارت کلاسیک یک بانک سقف برداشت روزانه ۱۵۰۰ دلار داشته باشد و دیگری سقف برداشت ۴۰۰۰ دلار.
پس متوجه میشویم که در دنیای ویزا و مسترکارت هیچ ویژگی ثابت و مشخصی وجود ندارد و این بانک ها هستند که کارت های خود را دسته بندی می‌کنند، نام گذاری میکنند و به مشتریان ارائه می‌کنند.

  >  آیا فرقی بین شبکه های پرداخت از جمله ویزا کارت و مسترکارت وجود دارد؟
بله. بین شبکه های پرداخت، تفاوت هایی وجود دارد. مثلا شبکه « دیسکاوری »  هیچ وقت به گستردگی ویزا کارت و مستر کارت نیست. اما عموما ۹۹٪  پایانه های ویزا و مسترکارت، یکی هستند و این دو شبکه، گسترده ترین خدمات مالی دنیا را در پهنه جهان ارائه می کنند. اما باوری که به صورت عمومی وجود دارد این است که شبکه ویزا کارت در آمریکا، پاسخگویی بهتری دارد و مسترکارت در دیگر نقاط دنیا جوابگویی بهتری دارد.

 

ویزاکارت بهتر است یا مسترکارت؟

هیچ کدام ارجحیت ندارند. هم اکنون شما میتوانید هر دو نوع این  کارتها (مستر کارت و ویزا) را  از «شرکت ویژن‌کارت‌ایرانیان» تهیه کنید و با آنها خریدهای خود را انجام دهید. هنگامی که ۹۹٪ پایانه ها مشترکاً هر دو نوع کارت را  قبول می‌کنند، بهتر است ابتدا جزئیات کارت ها را بررسی کنید و سپس اقدام به خرید کنید.

شما هرنوع کارتی که شما سفارش دهید، در سفرها و خریدهای بین المللی شما را تنها نخواهد گذاشت.(تضمین شرکت ویژن‌کارت‌ایرانیان رو دارید)

   > تفاوت های ویزا و مسترکارت:
کارت های ارائه شده توسط شرکت ویژن‌کارت‌ایرانیان که به ارائه کارت‌های ویزا و مسترکارت مشغول است از نظر تکنیکی نسبت به هم تفاوت زیادی ندارند و در همه جای جهان قابل استفاده است.
تفاوت کارتهای الکترون و کلاسیک و گلد های ویزا در تخفیفات و مزایایی هست که در هتل ها، فروشگاهها، رستوران و فروش بلیط هواپیما ارائه میشود.

انواع ویزا و مسترکارت به شرح زیر است:

   – ویزا الکترون                                        –  مسترکارت استاندارد      

   – ویزا کلاسیک                                      –  مسترکارت گلد             

   – ویزا گلد                                             –  مسترکارت پلاتینیوم         

   – ویزا پلاتینیوم 

   – ویزا اینفنیت